כפר הסטודנטים

כי “האדם הוא יצור חברתי!” (אלפרד אדלר), בואו להיות חלק מקהילה שהיא משפחה! האגודה מנגישה לכם את מירב כפרי הסטודנטים באריאל ורחבי אריאל-
“על הכפר” באריאל (עמותת “יחד באריאל”, תנועת הבוגרים של בני עקיבא ומפעל הפיס)-
בואו לקחת חלק מעשייה חברתית עם מגורים בסביבה סטודנטיאלית מדהימה, והשנה – הכפר פותח שעריו גם לזוגות נשואים! אז איך זה עובד?
קבוצה של כ-30 סטודנטים שוכרת דירות באזור רובע א’ באמצעות “עמותת יחד באריאל”. (בעלות ממוצעת של 700-600 ₪ לכל סטודנט פר חודש לחדר זוגי, ובעלות של 1000-1200 ₪ לחדר פרטי בדירה).

הסטודנטים יסייעו בתחומי חינוך, רווחה וקליטת עלייה בעיר וברובע על ידי עבודה פרטנית וקבוצתית וייפגשו עם קבוצות אוכלוסייה מגוונות, כגון: ילדים, קשישים, נוער ועוד’. הסטודנטים יבנו מסגרת חברתית ויהוו קבוצה משפיעה בעצם נוכחותם ועל ידי היווצרות קשרי שכנות באופן טבעי.

הסטודנטים יקבלו מלגה מכובדת של 5,000 עד 10,000 ₪ [בהתאם לקריקטוריונים]. הם יתנדבו לפחות כארבע-חמש שעות שבועיות ובנוסף ישתתפו בישיבת כפר אחת לשבועיים ושיחה ערכית ע”י גורם חוץ או פנים אחת לשבוע.
אין אפשרות לבצע השתתפות חלקית בכפר, ישנה התחייבות של הסטודנטים לשנת פעילות מלאה, מתחילתה ועד סופה.

לפרטים המלאים כולל תנאי קבלה ועוד’- https://bit.ly/2LTaIXp
להרשמה- https://bit.ly/2STHAn4
לפרטים נוספים ניתן לפנות לעדי 054-2289931 או אלינה 058-4250891.

• כפרי הסטודנטים של ‘קדמה’ ב-מעלה אפרים/רימונים/מכורה-
לגור בתוך טבע פראי, להתעורר בבוקר לזריחה לחלומית, להנות מחיי חברה שאי-אפשר למצוא בשום מקום אחר: טיולי זריחה ספונטניים, ג׳אמים מגניבים, מדורות, פאב קהילתי, ארוחות משותפות ובעיקר חבר׳ה מדהימים שתמיד יהיו שם בשבילך…

הסטודנטים מובילים פרויקטיים חברתיים ביישובי הסביבה, לאחר מיפוי מעמיק של הצרכים האזוריים ובניית תכנית פעולה יחד עם הגורמים הסביבתיים הרלוונטיים. הפעילות במגוון תחומי עשייה: רווחה, קהילה, תרבות, חקלאות ומאפשרת לך להגשים את היצירתיות שלך ולהשפיע בצורה משמעותית בחברה ובהתיישבות.

סטודנטים המשתתפים בתכנית זכאים למגורים מוזלים בנוף קסום, למלגת לימודים של 10,000 ש”ח, ול… איכות חיים מופלאה.

לפרטים המלאים כולל תנאי קבלה ועוד’ ולהרשמה- https://bit.ly/2M6uQFT

• ‘תוצרת הארץ’ בלוד של התאחדות הסטודנטים/ות הארצית-
נעים מאוד! אנחנו רשת קהילות צעירים תוצרת הארץ!
תוצרת הארץ היא תנועה המעודדת התיישבות ישראלית ומטרתה להוביל שינוי חברתי על ידי עידוד התיישבותם של צעירים ביישובי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל.
מודל הפעילות של התנועה מעודד סטודנטים למעבר ליישובי הפריפריה החברתית-גאוגרפית וליצירת פעילות יזמית-חברתית משמעותית באותם ישובים, תוך פיתוח קהילה תומכת וצעירה. זאת מתוך אמונה שאלו יובילו להישארותם והתבססותם בעתיד בערים בהם פעלו כסטודנטים.

ומה שתרוויחו זה- לגור עם חבר’ה טובים, עשייה חברתית, מלגת לימודים ושכ”ד עד ₪16,000 בשנה וחוויה משמעותית אדירה!

אז אם מעניינים אתכם מפגשים ואירועים קהילתיים, בית מדרש יהודי-ערבי, חידוש המדרחוב העירוני, ערבי בירה ונשירה, הובלת אירוע גאווה עירוני, חינוך המשלב בין דתיים לחילוניים ברוח הקיימות, מפגשי הורים וקבוצת אמהות, ועוד ועוד, הצטרפו אלינו! ואם מעניינים אתכם דברים אחרים – בואו ונקדם אותם יחד!!!

לפרטים המלאים כולל תנאי קבלה ועוד’ ולהרשמה- https://bit.ly/2ZIbcIj

• כפר הסטודנטים ‘איילים’ בלוד-
כפר איילים בלוד הינו פרויקט משותף של משרד ראש הממשלה, משרד האוצר, מפעל הפיס, עיריית לוד, הקרן לפיתוח לוד ועמותת “איילים”.

בעקבות צורך שעלה מן השטח בחרו העירייה והשותפים מקרן לוד ועמותת איילים להקים כפר בעיר העתיקה. עיר זו מוגדרת כ”עיר בסיכון” ומאופיינת באוכלוסייה מגוונת: יהודים דתיים וחילונים, ערבים נוצריים ומוסלמים ועולים חדשים לצד ותיקים מעדות שונות.

ההתיישבות בלוד מאופיינת בחיי קהילה המושתתים על סובלנות תרבותית בהתאם לרוח מגילת העצמאות, תוך יצירת תחושת שייכות לעיר, פיתוח תרבות ישראלית ויצירת מסגרות הגשמה לצעירים.
התושבים בכפר מעורבים בנעשה בלוד- במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות שונות. הכפר מונה 52 סטודנטים הלומדים בקמפוסים השונים באזור המרכז.
סך כל המלגות להן זכאי משתתף בתוכנית עומד על 13,000 ₪, מלגת סבסוד שכר דירה 3,000 ₪, מלגת פעילות 10,000 ₪ – ניתן להגדיל את סך כל המלגות בכפוף לכמות השעות ועמידה בדרישות הסף של התכנית.

לפרטים המלאים כולל תנאי קבלה ועוד’ ולהרשמה- https://bit.ly/2WYY1Rj