חדשות ועדכונים

סטודנטים וסטודנטיות יקרים,
כולנו ערים לחדשות ולעלייה בתחלואה שקורת בימים האחרונים, מה שמקשה על שמירת בריאותנו בהגעה לבחינות פרונטליות בקמפוס.
ביום חמישי שעבר, התקיים מבחן בקורסי אנגלית אליו הגיעו להיבחן כ-3,000 סטודנטים וסטודנטיות.
אנו בטוחים שהאוניברסיטה עושה ככל יכולתה להקפיד על הנחיות משרד הבריאות אך יחד עם זאת פונים להיגיון הבריא של הנהלת האוניברסיטה ואומרים – לא ניתן להקפיד על הנחיות כאשר מדובר בסדר גודל כזה של סטודנטים בקמפוס.
הסתובבנו ביניכם, צפינו ותיעדנו את כל הליקויים כגון, אי חובת עטיית מסיכות בכיתות המבחנים, בדיקת חום “רופפת” בכניסה לשערים, אי וידוא “צמידי בדיקה” בכניסה לכיתות, אי שמירה על מרחק של 2 מטרים בין נבחן לנבחן ובקמפוס עצמו ונוספים ורבים.
האגודה אומרת #עד_כאן! ומתכוונת להיאבק על שמירת בריאות הסטודנטים והסטודנטיות.
אנחנו פועלים בכל זירה אפשרית על מנת להגיע למתווה הולם – האקדמית, הפוליטית והתקשורתית ומבטיחים להישאר שקופים עם ציבור הסטודנטים באריאל.

בזירה הפוליטית:

אגודת הסטודנטים בשיתוף התאחדות הסטודנטים הארצית עובדות יום-יום מול האוניברסיטאות ומול הממשלה על-מנת לדרוש את ההקלות והזכויות שמגיעות לסטודנטים בתקופה שכזו. בנוסף בשבוע האחרון התאחדות הסטודנטים הארצית העלתה את נושא המבחנים בוועדת החינוך שהתקיימה בכנסת.
דרישתנו הייתה: מענה חלופי במיידי לכלל הסטודנטים המשויכים לאוכלוסיות בסיכון, חולי קורונה, מבודדים, סטודנטים הגרים עם אוכלוסיה בסיכון, נשים בהריון והבטחה ששום סטודנט לא יגרור את שנת לימודיו בעקבות המצב.
בנוסף הנהלת אגודת הסטודנטים נפגשה עם השר להשכלה הגבוהה זאב אלקין והצגנו בפניו את כל הפערים של הסטודנטים שלנו ברמה האקדמית והרווחתית בנוסף העלנו במהלך השיחה סטודנט המתגורר עם אביו הנמצא באוכלוסיית סיכון גבוהה מאוד ולצערנו השר אמר כי ידיו כבולות מאחר ומשרד הבריאות מתיר את הבחינות בקמפוסים וחוק החופש האקדמי לא מתיר לו להתערב בהחלטת המוסד. כששאלנו האם יתמוך במאבקנו מול המוסד, השר אמר כי הדבר אינו אפשרי אך  יוכל לגשר במידה שיעלה צורך גדול מההתאחדות הארצית. נמשיך לפעול מול השר אלקין בנושא וכן מול הוועדות השונות האמונות על הטיפול בעניינו בכנסת.
האגודה ניסחה מכתב בהול למספר גורמים בכירים באוניברסיטה, במשרד הבריאות, במל”ג וגורמים פוליטיים נוספים, ובכוונתה לשגר את המכתב בשיתוף כל אגודות הסטודנטים של האוניברסיטאות בארץ, בכדי להביא להפיכת כלל המבחנים הפרונטליים להערכות חלופיות כגון מבחנים מקוונים ו/או עבודות.

בזירה האקדמית:

האגודה פועלת החל מתחילת המשבר, מול הנהלת האוניברסיטה והמל”ג וזאת בכדי להבטיח את שמירת אינטרס הציבור הסטודנטיאלי. עד כה, הובלנו תהליכים רבים וביניהם שינוי החלטת ור”ה ו-ור”מ. לצערנו, כיוון שאוניברסיטת אריאל אינה חלק מהגופים הללו, אינה מחויבת להתיישר עם החלטת ועדת ראשי האוניברסיטאות (ור”ה) והמצב שנוצר הוא שנותרנו מאחור בנושא הזה. לא נוותר ונמשיך לפעול מול הנהלת האוניברסיטה בנושא.

בזירה התקשורתית:

עד כה, אגודת הסטודנטים באריאל מובילה בתחום עם 21 אזכורים בתקשורת הישראלית החל מתחילת משבר הקורונה ומתוכם 6 אזכורים מהשבועיים האחרונים:
מתוך כתבה באתר “סרוגים” – סטודנטים באריאל: “בחירה בין המבחנים לבריאות של אבא” >> https://www.srugim.co.il/?p=459202

מתוך כתבה באתר “ערוץ 20” – “סכנת ‘הידבקות המונים’ לקראת המבחנים באוניברסיטאות” >> https://bit.ly/3e9uAlE

מתוך כתבה ב-“N12” – “סטודנט שנדבק בקורונה פיתח תסמינים חריפים בבידוד, לא הגיש מטלה – וקיבל ציון 0” >> https://bit.ly/2YOyVnY

מתוך כתבה ב-“ידיעות אחרונות” – “אחרי שהוא (השר זאב אלקין) מסיים לנאום בפני הקהל התומך הוא יוצא לפגישה עם נציגי אגודת הסטודנטים. שם כבר לא מקבלים אותו במחיאות כפיים. הסטודנטים מוחים בפניו על כך שלא מאפשרים להם לגשת לבחינות בזום, גם לא למי שנמצא בבידוד או בקבוצת סיכון, ושבשונה מאוניברסיטאות אחרות, באריאל סירבו להחזיר כסף לסטודנטים שלא השתמשו במעונות בשל הקורונה. אלקין מקשיב בסבלנות לצעירים, מבטיח לעזור במשא ומתן מול האוניברסיטה וגם מספר להם על חבילת סיוע כלכלי שהוא מגבש לטובת סטודנטים שנפגעו מהקורונה. ‘אני מאמין שתוך זמן קצר נוכל לגייס סכום נאה, הן ממפעל הפיס והן מהאוצר שיסייע כלכלית לסטודנטים”

מתוך כתבה באתר “בלב החדשות” – “סטודנטים באריאל: הובלנו לשינוי ולא זכינו להנות ממנו” >> https://bit.ly/2CEizqr

מתוך כתבה באתר “ערוץ 20” – “נמשך המאבק בין האוניברסיטה לאגודת הסטודנטים באריאל” >> https://bit.ly/2BekfXi

עזרו לנו במאבק וענו על הסקר, באמצעות נתונים מבוססים מהסטודנטים בשטח נוכל להצליח במאבקנו >> https://bit.ly/3dpf0kD